fbpx Muzeum Řemesel | Ohlasy | expozice řemesel Přejít k hlavnímu obsahu

17.října 2019

Velice děkujeme za krásný výukový program. Můžeme jenom a jenom chválit. Hodně věcí a informací jsme se zase dozvěděli. Moc vám všem děkujeme.

ZŠ Studánka Pardubice

11.října 2019

Mockrát děkujeme za parádní program pro naše žáky. Užili jsme si ho.

ZŠ Dlouhá Loučka.

5. června 2019

Dobrý den,
     chtěla bych Vám touto cestou ještě jednou poděkovat za dnešní milé setkání s Vámi, za Vaše informace, laskavost, vstřícnost a čas , který jste "mým" žákům darebákům věnoval, protože ho nebylo málo...! :)
     Vaše vyprávění bylo opravdu milé, hezké, zajímavé, poutavé, přiměřené věku a myslím si, že se dětem líbilo, byť možná někteří z žáků Vaše povídání rušili. Je to těžké v jejich období dospívání (asi jsme nebyli jiní :)…), věřte mi, že se snažím, je vychovávat ke slušnosti  a vštěpovat jim, že když se nechovají hezky, dělají ostudu sobě, mně a škole po celou dobu, co jsem jejich třídní (od 4. ročníku, dnes jsme na prahu konce 8. třídy!) a zlí opravdu nejsou, ba naopak, myslím, že jsme dobrá parta, byť momentálně "puberťaček a puberťáků...! :)

S pozdravem Světla Svatoňová + 22 osmáků :) ze ZŠ Dašice, okres Pardubice.

7. března 2019

Moc vám děkujeme za zajímavé povídání a úžasnou podívanou – hodně řemesel děti poznaly až u vás. Děkujeme!

ZŠ Bohutín, 1., 2. a 3. třída

30. dubna 2019

Žáci 7.A a 7.B ze Základní školy Nádražní v České Třebové navštívili prohlídku s průvodcem. Velice oceňujeme metodické zpracování pro skupiny s dětmi a budeme dále doporučovat. Pan průvodce byl velice milý, znalý a děti zaujal jeho zajímavý výklad doprovázený soutěží skupin dětí. Velice děkujeme!

Mgr. Stará.

22. května 2019

4. A ZŠ Česká Třebová. Moc děkujeme za fundovaný, vyčerpávající a moc zajímavý interaktivní program. Rovněž přístup pana průvodce byl úžasný! Děkujeme, budeme se vracet!

Mgr. Dušková.

28. května 2019

Děkujeme za velice zajímavý a poutavý výklad pana průvodce a za soutěž, která historii našeho regionu přiblížila našim žákům.

Mgr. Kateřina Xaverová, ředitelka ZŠ Kunvald

6.června 2019

Obdivujeme a chválíme poutavý výklad a promyšlený program pro školáky. Skvělé!

Děkujeme a píšeme 1*

Mgr. Lavrenčíková, Mgr. Hamáčková, ZŠ Rokytnice v Orlických horách.

Jsme malotřídní škola a školka z obce Olešnice u Červeného Kostelce. Při výběru letošního školního výletu jsme dali na doporučení naší paní ředitelky, která před několika lety navštívila Muzeum řemesel v Letohradu, kde součástí byla i expozice zvířat České republiky. A tak jsme výlet do Muzea řemesel objednali, i když jsme se dozvěděli, že expozice zvířat  byla přesunuta do tvze Orlice.
 V muzeu řemesel se nám líbilo. Využili jsme program pro malé děti. Jsme rádi, když se něco nového můžeme dozvědět a poznat. Pohádku o krtečkovi známe, i zvířátka, která při výrobě látky a kalhot pomáhala krtečkovi, ale v muzeu jsme viděli i skutečné stroje a nástroje pro jejich výrobu. Také jsme si přiblížili práci pekařů. Nejvíce jsme však ocenili návštěvu tvrze Orlice, kam jsme se potom přesunuli. Je zde stálá expozice asi 100 zvířat z České republiky pod názvem  "Kouzelný les". Děti zde měly možnost vidět zvířata, ptáky, ryby. Plnily zajímavé úkoly, hledaly zvířata, poznávaly stopy zvířat, listy stromů, skládaly skládačky, přiřazovaly, co do lesa patří a nepatří anebo jen tak si mohly sednout a posedět v posedu a to všechno hemžení pozorovat. Místo je tu  nádherné. V okolí tvrze je nádherná příroda, voliéry s výrem a nosálem Kristýnkou. Hlavně je tu báječné zázemí a to za každého počasí. Můžete zde posedět a v klidu se nasvačit. Pro děti tady mají super atrakce (houpačky, pavoučí síť, skluzavku a lanovku). Musím říci, že se nám výlet vydařil a hlavně se dětem líbil. Jsme rádi, že taková místa jsou a v budoucnu sem určitě zase někdy zavítáme.

Díky a zase někdy nashledanou.

Zdeňka Burešová - vychovatelka školní družiny v Olešnici.

4.6.2013